lawnmower 384589 960 720OBAVIJEST O UREĐENJU BILJA UZ JAVNE POVRŠINE (objava 21.9.2018)

Poštovani stanovnici Općine Kolan, molimo Vas da u roku od 15 od dana ove obavijesti posječete i uredite grane stabala, živice i drugo bilje koje sa Vaših parcela prelaze na javne površine pošto iste ugrožavaju sigurnosta prometa vozila i pješaka, zaklanjaju svjetlost javne rasvjete i dr. Vlasnicima koji ne postupe prema ovoj obavijesti bilje uz javne površine urediti će Čistoća i održavanje Kolan d.o.o. prema nalogu komunalnih redara, a na trošak vlasnika parcela.
Ova obavijest se ne odnosi na dio šetnice u ulici Lungo Mare koja je tijekom turističke sezone pješačka zona te će se ista urediti u dogovoru s vlasnicima. Komunalno redarstvo

Novosti i aktualnosti

Održana 4. Fešta od SIRA - Kolan, 2018. godine

03.09.2018

U Kolanu na Pagu otvorena je 4. Fešta od sira na kojoj uz registrirane proizvođače paškog sira izlažu i ostali proizvođači otočnih i županijskih delicija, suvenira i ostalih proizvoda.Paški sir poznat je diljem svijeta i osvojio je mnogo nagrada za kvalitetu na brojnim natjecanjima, a upravo kolanjski izlagači nositelji su brojnih svjetskih nagrada.
OBAVIJEST O UKIDANJU MJERA REDUKCIJE VODE

21.08.2018

OBAVIJEŠTAVAMO NAŠE CIJENJENE KORISNIKE DA SE UKIDA MJERA I.STUPNJA REDUKCIJE VODE KOJA JE BILA NA SNAZI OD 31.SRPNJA 2018.GODINE. ZAHVALJUJEMO SVIM KORISNICIMA NA RAZUMIJEVANJU I ODAZIVU ZA PRIMJENU MJERA ŠTEDNJE.
Priopćenje Ureda načelnika

10.08.2018

Poštovani žitelji Općine Kolan,  Ovim putem Vas izvješćujem o sljedećem: prometno rješenje mjesta Kolan Svjedoci smo velikih prometnih poteškoća u naselju Kolan, svjedoci smo problema koji su detektirani te se krenulo u njihovo rješavanje. Općina Kolan je svjesna situacije u kojoj se nalaze žitelji Kolana te ovim priopćenjem obrazložila trenutnu situaciju te poduzete mjere.
Priopćenje Ureda načelnika - aglomeracija odnosno kanalizacijski i vodni sustavi općine Kolan

06.08.2018

Poštovani žitelji općine Kolan, Ovim putem Vas izvješćujem o sljedećem: aglomeracija odnosno kanalizacijski i vodni sustav općine Kolan. Situacija aglomeracijskog sustava Općine Kolan je sljedeća; na području naselja Mandre izgrađen je dio kanalizacijskog sustava te smo u fazi dobivanja građevinske dozvole za nastavak izgradnje preostalog dijela. Jedan od prioriteta općine Kolan svakako je rješavanje problema kanalizacijskog sustava naselja Mandre,a isto tako i naselja Kolan.
OBAVIJEST O MJERAMA REDUKCIJE VODE

31.07.2018

OBAVIJEŠTAVAMO NAŠE CIJENJENE KORISNIKE DA SMO ZBOG POVEĆANE POTROŠNJE VODE KOJA PREMAŠUJE MOGUĆNOSTI DOTOKA VODE NA OTOK, PRIMORANI PRIMIJENITI 1.STUPANJ REDUKCIJE POTROŠNJE VODE KOJI PODRAZUMIJEVA ZABRANU:

Obavijesti

 • Saziv 23. sjednice Općinskog vijeća

  Saziv 23. sjednice Općinskog vijeća - pogledaj dokument

  Pročitaj...
 • Obavijest vlasnicima stambenih objekata

  Obavještavamo cjenjene vlasnike stambenih i poslovnih objekata na području Općine

  Pročitaj...
 • POZIV NA TRIBINU : ZAŠTITA PA ŠKOG SIRA ZAŠTITNOM OZNAKOM IZVORNOSTI

  POZIV NA TRIBINU: ZAŠTITA PAŠKOG SIRA ZAŠTITNOM OZNAKOM IZVORNOSTI - pogledaj

  Pročitaj...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42

Sudjelujte i informirajte se

 
 
Općina Kolan
Trg kralja Tomislava 6
23251 Kolan, Otok Pag,
Republika Hrvatska
OSNOVNI PODACI
OIB: 63577538914
info@kolan.hr
00385 (0)23 698 008
KOMUNALNO REDARSTVO
Marin Oštarić
tel. 023/698-008, 099 349 4596
email: redar@kolan.hr

Dobrovoljno vatrogasno društvo Kolan osnovano je 23.12.2006. godine na inicijativu i poticaj čelništva Općine Kolan, a u skladu s proklamiranom vatrogasnom praksom oslanjanja protupožarne zaštite na dragovoljnom organiziranju vatrogasnih društava na prostorima jedinica lokalnih samoupravi.
Za prvog predsjednika DVD-a izabran je g. Ante Zubović, za zapovjednika g. Željko Šupraha, tajnika g. Ante Gligora. Tijekom 2007. iz Italije je nabavljeno navalno vozilo MAN, kapaciteta rezervoara od 1800 litara, a u međuvremenu, tijekom 2007. vozilo je pripremljeno za rad i s njim su članovi DVD-a Kolan sudjelovali u svim intervencijama na prostoru naše Općine a i šire.
Od siječnja 2008. kad je na Izvanrednoj skupštini DVD-a izabrano novo vodstvo, za predsjednika je izabran g. Ivo Butković, zapovjednik g. Grgica Šupraha, dozapovjednik g. Nenad Fumić , a voditelj opreme i i tehnike g. Ivan Šuljić Ivulić, počelo se ustrajno i uz velike napore slagati temeljna struktura DVD-a Kolan, u kojoj se pokušava svakog člana vodstva, ali i DVD-a, naučiti da radi i vodi samo svoj posao, kako bi u konačnici Društvo kvalitetno djelovalo. To je mukotrpan proces koji je i dalje u tijeku.
Tijekom 2008. uređena je prostorija u sklopu općinske zgrade, obnovljeno je ( izmijenjen kočioni sustav, servisirana je vodena pumpa i mehanika, i dr.) vatrogasno navalno vozilo (proizvedeno 1975. godine).
Nabavljena je nužna količina vatrogasne opreme (kombinezoni, čizme, radna odjela, cijevi i dr.).
Prvi put su bila zaposlena četiri sezonska vatrogasca. Tijekom svibnja održan je osnovni tečaj te su gotovo svi članovi DVD-a dobili zvanje vatrogasca, tako da se tijekom protupožarne 2008., u pedesetšest intervencija, pokazao veliki potencijal našeg DVD-a Kolan.
Od početka godine do sredine rujna 2009. članovi DVD-a Kolan intervenirali su u oko šezdeset požara na prostoru općine Kolan, Grada Paga i Grada Novalje.
DVD Kolan broji 50 članova, međutim, kako je uočena potreba za reorganizacijom članstva moguće je da se u određenom vremenu stanje promijeni, ulaskom novih mladih članova
Operativni dio DVD Kolan broji dvije skupine po 12 članova (ukupno 24) koje prve, u slučaju potrebe, izlaze na teren
Vozilo DVD Kolan opremljeno je za tehničke i protupožarne intervencije
Uspostavljena je vrlo kvalitetna suradnja s Vatrogasnom Zajednicom Zadarske Županije.
Tijekom protupožarne sezone 2009. zaposlena su tri vatrogasca. S Vatrogasnom Zajednicom Zadarske županije dogovorena je zamjena našeg dotrajalog vozila za novije, kad se steknu uvjeti. Isto tako počelo se razmišljati o planiranju izgradnje DVD doma.
Tijekom 2010. uz financijsko sudjelovanje Općine Kolan, donacije Grada Novalje, Vatrogasne zajednice Zadarske županije, Hrvatske vatrogasne zajednice te više privrednih subjekata i građana s prostora naše Općine prikupljeno je oko 70 000,00 kuna kojima je kupljena vatrogasna cisterna kapaciteta 12 000 litara, koja uz vatrogasne poslove služi i za razvoz vode za potrebe stanovništva i Komunalnog društva Kolan.
Tijekom 2010. godine DVD Kolan svojim je djelovanjem, uz udrugu Suhozid, našu udrugu iz Kolana, kao jedan od pokretača inicijative za način gradnje, ali i samu gradnju Spomen suhozidnih križeva nastradalim vatrogascima na Velikom Kornatu privukao pozitivnu pozornost svekolike vatrogasne zajednice naše Domovine.
Na tom smo projektu, provedenom po genijalnom idejnom riješenju g. Nikole Bašića, ujedinili sve lokalne samouprave i sve vatrogasce našeg otoka, ali i cijelu Hrvatsku, tisuće su ljudi željele doći i svojim sudjelovanjem odati počast tragično nastradalim prijateljima i kolegama vatrogascima.
Pri tome smo toj drevnoj vještini hrvatskog naroda, gradnji suhozida, dokazu neizmjerne snage našeg naroda, naučili veliki broj mladih ljudi.
I, u ova krizna vremena, važno je naglasiti, da je model gradnje koji je postavila udruga Suhozid i uz nju DVD Kolan, uštedio više milijuna kuna iz državnog proračuna RH.
A cijeli projekt je završen za nepuna dva mjeseca, više od 3000 ljudi, 600 m3 kamena, dvanaest križeva, kapelica i dva kilometra staze, tri mjeseca prije predviđenog roka.
Na kraju, može se reći da je DVD Kolan u potpunosti zaživio na prostoru Općine Kolan te da je stanovništvo prihvatilo DVD Kolan i njegov rad.
Podigla se razina sigurnosti, te je DVD Kolan prepoznat kao jedan čvrsti iskaz općinskog sustava i jasni atribut lokalne samouprave.


DVD Kolan
Adresa: DVD Kolan
Trg kralja Tomislava 6
23 251 Kolan
e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Predsjednik
Miljenko Badurina, 099/323-9623
Zamjenik Predsjednika
Ivan Šuljić Ivulić, 099/323-9624
Zapovjednik
Tomislav Oštarić, 099/323-9625
Dozapovjednik
Josip Prtorić, 091/935-1768
Tajnik
Luka Oštarić, 099/271-4456

Naselja općine

 • Naselje Mandre

  Mandarska uvala, duboka i zaštićena od svih vjetrova od davnih je dana bila zaklonište brodovima koji su plovili uzduž Jadrana. Još danas moguće je viditi stare bite iz rimskog doba uklesane u živu stijenu uz obalu.
 • Naselje Kolan

  Još u prapovijesno doba, na brdima u blizini i na prostoru današnjeg mjesta Kolana stanovali su Liburni. To potvrđuju ostaci zidina na brdu Gornji Gradac i na Svetom Vidu, najvišem vrhu otoka Paga.
 • Kolanjski Gajac

  Kolanjski Gajac - Turističko naselje izgrađeno sredinom 80-tih godina, smješteno je u prekrasnoj uvali, s pogledom na susjedni otočić Škrdu i ostale otoke ovog arhipelaga.
 • 1
 • 2
 • 3

Turizam & Gastronomija

 • Turizam

  Veliki broj stanovnika uglavnom se bavi iznajmljivanjem apartmana za vrijeme turističke sezone te prodajom vlastitih proizvoda (sir, rakija, vino, janjetina).
 • Paška janjetina

  Poljoprivredom se bavi vrlo veliki dio stanovništva Općine Kolan. Danas je poljoprivreda proizvodnja najviše usmjerena na proizvodnju daleko poznatog Paškog sira i uzgoj ovaca.
 • Paški sir

  Općine Kolan je gastronomija koja je zastupljena kroz brojne konobe i restorane.
 • 1
 • 2
 • 3

Kultura & Tradicija

 • Kolanjsko blato

  Kolanjsko blato je vrlo zanimljivo močvarno područje, jedno od posljednjih močvara u Europi, a nastalo je u doba pleistocena prije 13.000 godina.
 • Karmenica

  Gospa Karmelska ili Gospa od (brda) Karmela, katolički je blagdan koji se slavi 16. srpnja u uspomenu na zaštitu Majke Božje, koju je pružila nositeljima karmelskoga škapulara
 • Fešta od sira

  Poznata Kolanjska manifestacija "Fešta od sira" spaja rapsodiju kulture, tradicije i sirarstva koje se već stoljećima njeguje u Kolanu. Očekujemo vas!
 • 1
 • 2
 • 3

Servisne informacije